Sobotní trh v Otavalo

I když Otavalo je pěkné město samo o sobě, obklopený krásnými horami, většina turistů (ale i místních) příjíždějí zkouknout nádherný sobotní trh. A rozhodně stojí za jednodenní výlet z Quita.

Tradiční trh

Největší trh je sice v sobotu, ale stále můžete najít mnoho prodavačů především jejich tipické textilní výrobky (většina z toho z vlny) v okolí Plaza de los ponchos každý den v týdnu. Ale soboty jsou prostě obrovské. Z centra celého města se stane jeden velký trh a stánky se řadí podél každé ulici (někdy v řádcích 3 až 5). Prodejci nabízejí skoro všechno, ale je zde velmi viditelný vliv cestovního ruchu a orientace na turisty. Tak si můžete koupit všechny druhy vlněného oblečení, hlavně ponča, svetry a šály, ale také deky, všechny druhy šperků, které si přejete. Malá část trhu je také věnována potravinám. Ano, to je ta část, kam se vždy těšíme nejvíce. Předtím, než jsme opustili Otavalo a zamířil na sever do Kolumbie, jsme prostě museli mít poslední oběd v Ekvádoru – co jiného, než Michalovo oblíbené chanchito (vepřové).

Zvířecí trh

Ale od začátku. Chtěli jsme navštívit také zvířecí trh, který se odehrává pouze v sobotu. Potkali jsme naše přátelé, Lori a Eric (oh Ano, znovu) už v 7 hodin v našem hostelu. To se může zdát velmi brzy, ale když jsme se dostali na ulici, už jsme již mohli vidět lidi z trhu s úlovkem – většinou pytle s morčaty nebo kuřaty, ale i jedna žena s kozou na zádech.

Trh se nachází nedaleko centra města a vidíte Zemědělce prodávající své krávy, prasata, ale také menší zvířata jako kuřata, morčata a dokonce i psi (ne, ty nejsou k jídlu, doufejme, že…).

Na cestě zpět do hostelu jsme jen rychle zkontrolovali tradiční trh, řekli sbohem našim americkým přátelům (po třetí a bohužel naposledy) a šli jsme sbalit si věci.

A to byl konec našeho ekvádorské dobrodružství. Krátce po poledni jsme chytili autobus dále na sever na kolumbijské hranice. Ale to je jiný příběh…

Booking.com