Proč milujeme Sundown Beach Hotel v Canoa, Ekvádor

Příjezd

Bylo to po 21:00, bylo už pár hodin po setmění a když jsme přišli do Sundown Beach Hotel od pláže. Poté, co jsme celý den strávili v autobuse z Quita, s ne moc dobrou večeří v jedné z restaurací Canoa a asi 45 minut chůze v písku se všemi zavazadli na zádech, atmosféra mezi námi dvěma nebyla příliš příjemná.

Moje hlava byla plná otázek – někdo nás může okrást? Bude tam někdo, kdo nás ubytuje v hotelu? Budou mít místo pro nás, když jsme se objevili o jeden den dříve? Opravdu mají naši rezervaci? Bude se nám tam líbit?

Konečně jsme dorazili do hotelu. Naštěstí tam byla skupina lidí, která seděla kolem jednoho stolu v zahradě. Zdálo se, že mají zábavu. Dokud jeden z nich nás nezahlédl. Najednou se každý díval na nás s vyděšenými výrazy v jejich tvářích. Dva cizinci, s batohy trčící nad jejich hlavy, přicházejí v noci od pláže… To není něco, co vidíte každý den! Ztuhli jsme a zírali na ně. Jen na chvíli se rozhostilo naprosté ticho. A pak jeden z nich vyskočil a řekl: „Hola, buenas noches, jak vám mohu pomoci?“ Zeptala jsem se jestli to je opravdu Sundown. „Ano, a vy jste Veronika?“ odpověděl.

Tak se ukázalo, že osoba, byl Juan Carlos, manažer hotelu, a i když nás čekal druhý den, jakož i jeho manželka Maria Elena velmi pohotově zařídili náš pokoj, chvíli jsme s nimi poseděli s pivem v našich rukou a povídali jsme si s lidmi, kteří by brzy stanou našimi přáteli.

daleko od domova

To byla první noc, kdy jsme na téměř pět týdnů zůstali v Sundown. Hotel se stal nášim druhým domovem, našli jsme nové přátele, se kterými jsme si užili mnoho noci v Canoa nebo jen seděli, mluvli a pili pivo v naší zahradě. I když jsme si stěžovali na extrémní horko, příliš teplé pivo, pomalé nebo mnohdy nefungující Internet, písek, mouchy, komáry, jiné kousající potvory, bez klimatizace v místnosti, ne příliš častý úklid, lupiče na pláži a vyčerpávající lekce španělštiny, většina z nás zůstala déle, než bylo původně plánováno.

Sundown není typický backpackers párty hostel. I přesto, že pokoje jsou levné (kontrola sazeb na jejich webových stránkách stránkách), mnoho batůžkářů má tendenci zůstat v Canoa zatímco Sundown je asi 20 minut chůze od vesnice. Většina lidí zůstala dlouhodobě a vzala lekce směšně levné španělštiny. Je to směsice národností, všech věkových skupin, single, páry a přátel a dokonce i rodiny, co dělá Sundown jedinečný a lidé zůstávají déle. Téměř každý večer se objevil stejný jev – dva nebo tři lidé seděli venku a někdo přišel s vlastní židli. Kruh kolem stolu se organicky šíří bez jediného slova, dokud další stůl není přidán vedle prvního. Dobu, kdy jsme tam strávili jsme si nevšimli žádného zásadního problému nebo nedorozumění, jak se zdá, že Sundown přitahuje stejně smýšlející lidí, kteří jsou otevřeny pro různé úhly pohledu. Jsem přesvědčena, že tito lidé jsou ti, kteří se budou cítit tady jako doma.

Na druhou stranu – Pokud hledáte velké párty, spíše než pěkný dlouhý rozhovor, potřebujete dobrý Internet pro vaši práci, chcete být sámi a nechcete, aby někdo mluvil na vás – měli byste pravděpodobně hledat něco jiného.

Info – kolik to stojí?

Zůstali jsme v pokoji bez balkonu, ale s terasou sdíleny s ostatními místnostmi. nestrávili jsme mnoho času uvnitř, místnost byla pro nás dostačující. Zaplatili jsme 13,50 USD za pokoj a noc.

Neomezená pitná voda je za 3 USD na osobu za týden – je to levný a ušetří to mnoho problémů, které přináší cestování s lahvemi z města.

Využívání kuchyně – 1 USD na osobu a den.

Pivo – 1,75 USD za láhev.

Coca-Cola-1 USD pro 0,4 litr.

Volitelné stravování (snídaně a velký ekvádorské oběd vařená Maria Elena – doporučeno pro první dny vašeho pobytu, dokud neprovedete vše potřebné k zajštění potrvavin) – 8 USD na den.