Ollantaytambo

Cesta z Aqua Calientes

po Machu Picchu druhý den, nás čekal návrat do suchého andského regionu Cusco. Ve dvě hodiny jel z hydroelektriky náš mikrobus, kde jsme měli rezervovane místo.

Po obědě na trhu nás čekal pochod za jasného počasí zpět do Hydroelektriky. Asi jsme vyšli pozdě a nějak jsme spěchali, mě se ozvalo opět chodidlo, nic příjemného, ale došli jsme včas. Každopadně zpětným pohledem jsme se ještě rozloučili se strážnicí na Machu Picchu, která se pyšně tyčila několik set metrů nad námi. Když jsme přišli k mikrobusu, samozřejmě nám řekli, že nejsme na seznamu cestujících, ale to už jsme měli připavený lístek, kde stálo, že odjíždíme 25.12. Najednou nebyl problém a byl nám ukázán naše colectivo. Cesta pak byla nádherná. Scenérie se střídaly jedny za druhou a my jsme se sluchátkama relaxovali u okna a já občas něco vyfotil…

This slideshow requires JavaScript.

 

Mikrobus jel do Cusca, ale my měli lístek do Ollaytaytambo. Samozřejmě řidič na to zapomněl a mikrobus se musel kousek za městem otočit a vrátit se. Zlatý google maps, kdybych to řidiči nepřipomněl, bůhví kde bychom skončili.

Ollaytaytambo – vstupní brána do Secret Valley

Jedna se o městečko, které se jako jediné dochovalo celé a je stále využívané. Také odtud můžete podniknout veškeré výlety do okolí. Přímo nad městem se tyčí pevnost. Tu jsme navštívili hned po snídani, kterou jsme si dali v místní restauraci.

Aqua Calientes i Ollaytaytambo je taková past na turisty. Místní vědí, že dlouho nezůstanete a tak jídlo šiděj a ceny jsou hodně vysoký.

Pevnost, která není ani pevností, prý sloužila pro experimentování při pokusu pěstovat plodiny za různých klimatických podmínek. U všech inckých památek je toto napsano.To by byli snad větší zahrádkáři, než Češi. Takže je jasné, že tato informace je absolutní nesmysl.

Také nám bylo doporučeno se podívat na incký most, výsledek můžete vidět sami 😀