Jsme tady

Tak jsme tady. Sedíme na terase hotelu v Canoa – dříve ospalá rybářská vesnice, dnes ospalý víkendové plážové letovisko pro Ekvádorce.

Nemůžu uvěřit, že jsme se sem opravdu dostali. Já nemluvím o vzdálenosti Ekvádoru a České republiky, ale o tom, že ve skutečnosti se nám podařilo proměnit měsíce plánování do reality a před pár dny, jsme se rozloučili s posledními členy naší rodiny a nastoupili na palubu letadla a odletěli jsme směrem do Jižní Ameriky.

Na rovinu, jsem měla velmi smíšené pocity – vzrušení z cesty před několika dny, bylo nahrazeno strachem. Je opravdu možné, že se nám podaří, tak dlouhém odloučení od naší rodiny a přátel? Můžeme se skutečně spolehnout na sebe? Sneseme se navzájem i po několika týdnech? A v případě krize, to dokážeme vyřešit?

Jako vždy před přistáním, jsem myslela na kterém zařízení opustit Český čas a na kterém přepnout čas na lokální. Pak jsem si uvědomila, že ve skutečnosti nejsem na čtrnáctidenní dovolené, a že se nemusím starat o čas, slzy spontánně začaly vnikat na mé tváře. Můj soused, sedící u okna vytáhl stínítko a já jsem spatřila majestátné Andy a Quito, kam oko dohlédne a pak jsme přistáli a všichni se na nás smáli a taxikář klábosil s námi i přes skutečnost, že známe jen málo slov ve španělštině a pak jsme se dostali pěkný hostel v centru a krásný noční spánek… A najednou bylo všechno jiné – uvědomila jsem si, že jsem přesně tam, kde jsem chtěla být za posledních několik let, kde jsou nejmilejší lidí na světě, krásná příroda a dobré jídlo, kde to prostě miluji. S mužem s kterým jsem už sjezdila polovinu světa a jistě se nezabijeme navzájem během roku (možná nebudeme mluvit k sobě navzájem na pár dní, ale to nějak patří ke vztahu).

A pak jsme právě dostali nápad, že bez aklimatizace, jdeme na výlet na 4300 m vysokou sopku, a věděla jsem, že bych nechtěla být nikde jinde na světě.

A teď, jsme tady. Jsme při pohledu na oceán, poslouchal vlny, občas vyměnit pár slov s ostatními obyvateli v hotelu a my se těšíme na příští rok nám přinese nové a jaké zkušenosti a dovednosti odcházíme.