Huanchaco 2.0

Ano, před tím, než jsem odjel z Cajamarci jsem se s Paulem domluvil, že strávím pár dní v Huanchacu, než se vydám na cestu do Cusca přes Limu. Trocha odpočinku na pláži v poušti po těch deštivej dnech jenom bodla. Paul v hostelu nebyl, ale měl nově volunteera. Klíče mi nechal radši na plotě, aby brzo ráno nedostal první den volunteer šok.

V sedm ráno jsem po 20 dnech otevřel studený pivo a v devět jsem měl už čtyři za sebou. Když mě uviděl volunteer u králíčků v ohrádce, nevěřila svým očím. Bartola na mě mňoukala, že chce najíst a o králíčky bylo již postaráno. Začala mi říkat, co kde v hostelu je. Nenechal jsem jí v tom a řekl, že jestli se na něco bude potřebovat zeptat, tak ať přijde. Všichni na mě nevěřícně koukali, jak vím, kde co je a jak se vyhřejvám na křesílku s bartolou na klíně a s pivíčkem v ruce. Vyrušila mě až Sally, volunteer, s otázkou  na vyvážení odpadků.

This slideshow requires JavaScript.

V následujících dnech jsem dopsal blogy, vyřídil nějaký technikálie a vytvořil jsem si podobné vztahy jako s první partou. Pobyt jsem si pořád prodlužoval, jednu noc dokonce neměl Paul ani volnou postel a já spal v Hamocku na terase.

S Martinem jsme začali spolupracovat na videích, on složil muziku a já filmoval. Společně jsme editovali. Oba jsme byli z naší spolupráce někdy vzteky bez sebe, protože každej jsme viděli jinou cestu. Napadlo nás, že bychom mohli udělat video pro americkou společnost v Trujillu, ve které pracoval Matt, dlouhodobý obyvatel casi.

Pobyt jsem tak prodlužoval, že jsem v Huanchaco oslavil i narozeniny grilovanou rybičkou, steakama a pár pivama. A dostal jsem i dort se speciálnim nápisem :)…Děkuji!!

Za dalších pár dnů jsem odjel do Limy, vyzvednout kamarádku a bývalou kolegyni Kláru, která přijela do Jižní Ameriky. Světe div se, v Limě svítilo sluníčko a my jsme se brutálně spálili v Miraflores. Na vysvětlenou, v Limě je slunce opravdu vzácnost. Druhý den jsme odjeli do Huanchaca. Selly říkala vždycky, že jsem zcela nejbláznivější člověk, kterého na svých cestách potkala. No, po poznání Kláry řekla, že všechni Češi musejí být blázni.

V Huanchaco jsem dohromady zůstal celkově tři tejdny a opět to bylo super. Ale vše jednou končí a mě už po takový době svrběly nožičky na další dobrodružství….Cuzco!