Popayan

První ráno v Kolumbii. Migréna je pryč, slunce svítí…. Probudili jsme se docela brzy a zdálo se, že věci jsou mnohem pozitivnější. Až na to, že jsme právě přijeli do jiné země, bez jakéhokoli plánu, kam jít a neměli jsem žádné internetové připojení. Tak jsme zabalili naše věci a přestěhovali se na nedaleké autobusové nádraží, doufali jsme, že bychom mohli dostat nějaké jídlo po téměř 24 hodin půstu a chytit nějaké WiFi.

Bylo krátce po 7 h, v neděli ráno a téměř všechny obchody a restaurace byly zavřené, ale po chvíli čekání se nám podařilo být první zákazníky v jednoho místě s WiFi. Jídlo zde bylo odlišné od Ekvádoru, servírka mluvila jinak španělsky, takže jsme jen ukázala na něco a po malém nedorozumění ohledně café negro a café tinto (je to totéž) jsme naplnili naše žalůdky a řekli si, že pojedeme do hezky vypadajícího města – Popayanu.

Pasto – Popayan

Hned poté, co jsme opustili restauraci jsme byli prodavačem jízdenek přesvědčeni o nastoupení do autobusu odjeli jsme asi za 10 minut. Cesta trvala asi 5hodin (včetně přestávky na oběd). Společnost s názvem TransIpiales měla nejlepší autobus jakým jsem kdy jela. Dostali jsme malou lahvičku šťávy a mini cookie, (který se Michal podařilo ztratit v autobuse) a byla i WiFi na palubě, ( to jsem později zjistili, že je to zde standard na dlouhé vzdálenosti ). Přesto jsme byli rádi, že jsme se z autobusu ve městě Popayanu dostali, jelikož naše žalůdky měly tvrdý čas kvůli křivolaké silnice.

Pohlcující atmosféra ve městě Popayan

Popayan je malé město s autobusovým nádraží, jen asi 15 minut chůze od centra. Rozhodli jsme se zůstat v Hostelu a byli jsme velmi spokojeni, díky volbě (díky Booking.com a jejich recenzím!). Hostel je jen pár bloků od hlavního náměstí na cestě z autobusového nádraží.

Existuje mnoho věcí na práci kolem Popayanu – nejvíce oblíbené je sjezd na horském kole s návštěvou termálních pramenů, ale také můžete vylézt na sopku, absolvovat túru v národním parku, BMX třídy a mnoho dalších. Rozhodli jsme se prostě vzít si den volna, chodit po krásné koloniální městě, navštivte některé kavárny, vypít pár piv a prostě pojmout kolumbijskou atmosféru. Proč ne? Zkontrolujte, zda obrázky a budete vědět, proč…