Otavalo

Jak se dostat do Otavala

Cuenca – Otavalo. Po hledání na internetu se zdálo, že jediný způsob, jak se tam dostat je autobus do Quita, kde budeme muset i možná přejet na jinej terminál. Náš plán byl, jet nedělním nočním autobusem do Quita, tak abychom se dostali do Otavala v pondělí dopoledne. Rozhodli jsme se koupit lístky již v sobotu, abychom přesně věděli v kolik hodin budeme na terminálu. Šli jsme kolem kancelářích autobusových společností, až jsme dorazili na vzdálenější konec budovy a uviděli – společnost Flota Imbabura, jejich autobusy jedou až do Ibarra. A Otavalo je na cestě z Quita do Ibarra. A měli dokonce autobus, který odjíždí v 21. nerozhodovali jsme se dlouho, zda koupit nebo ne.

Cesta měla trvat asi 11 hodin, ale naši řidiči se očividně těšili domu a cestu udělali za méně než 10 hodin. Cesta mezi Quito a Otavalo byla velkolepá. Slunce vycházelo a překvapivě nebyly ani mraky, takže jsme mohli vidět impozantní sopky kolem ekvádorského hlavního města. Bohužel jsme neudělali žádné obrázky.

Hostel Létající Oslík alias Flying Donkey

Autobus nejel přímo do Otavala na autobusový terminál, ale vyhodil nás na panamerické dálnici asi v 7 hodin. Otavalo je naštěstí tak malé, že vše je v docházkové vzdálenosti, takže jsme ušetřili přibližně 1 dolar, (to je, kolik taxi stojí tady) a do 10 nebo 15 minut, jsme se dostali do našeho hostelu létající oslík pěšky. Hostel leží mezi dvěmi hlavními náměstími – Plaza Bolívar a Plaza de Ponchos. A co bylo ještě důležitější pro nás – jen dva bloky od trhu s potravinami!

Náš pokoj byl naštěstí prázdný, takže i v tuto ranní hodinu jsme se mohli, osprchovat, abychom se mohli nasnídat ve společné kuchyni a trochu odpočinout před prohlídkou města a poobědvat (našli jsme místní restauraci s almuerzo jen za 2 USD).

Zpět k Hostelu Flying Donkey Hostel byl super, nebylo to pouze centrální umístění, střešní terasa s krásným výhledem na město a okolní hory a pohodlné pokoje… Ale hlavně přístup vlastníka, Paula a jeho rodiny, která z našeho pobytu, byla jedna z nejlepších v Jižní Americe. WiFi, pouze fungovala v pokoji u dveří, ale to je jen malá nedokonalost, která nemůže vykonpenzovat pohostinost hostelu.

Určitě doporučujeme z hostelu Flying Donkey, pokud se chystáte do Otavala!

Booking.com
Proč Otavalo?

Proč jsme přjieli do Otavalo? Nejen proto, že město je známé díky obrovskému sobotnímu trhu, který je jeden z největších v Jižní Americe. Ale hlavně proto, že město je obklopeno horami a sopkami, kde můžete trávit dny turistikou. A skutečnost, že Lori a Eric také přijeli v několika dnech byla jen náhoda, věřte mi…

Náklady
  • Cuenca autobus na Otavalo – Flota Imbabura – 16 USD na osobu