Cuenca

OSLAVA BOŽÍHO TĚLA

Každý, kdo mě zná ví, že mám obrovskou chuť na sladké. Ale neumíte si představit mé vzrušení, když jsme dorazili do města Cuenca a zjistil, že „Oslava božího těla“ se koná právě nyní, a všechny hlavní náměstí (Parque Calderón) byly obklopeny stánky přetékající super sladkým pečivem, čokoládou, různými gumovými sladkostmi a zmrzlinami.

Nikdy jste neslyšeli o oslavě božího těla? Ani já. Tak co je to? 

Corpus Christi je křesťanský svátek oslavující víru v tělo a krev Ježíše Krista a jeho přítomnosti (chléb = mé tělo, víno = krev). Oslava začíná 60 dní po Velikonocích a trvá celý týden. V Cuence je oslavován především sladkostmi, průvody a večerními ohňostroji sponzorovanými soukromých donátorů.

PŘÍJEZD DO MĚSTA CUENCA A NAŠE UBYTOVÁNÍ

Dorazili jsme do města Cuenca městským autobusem číslo 26 přímo z Chiquintad. Věděli jsme, že autobus mine autobusový terminál a pokračuje poblíž centra města, kde jsme si dříve rezervovali naše ubytování – Hostal Yakumama na Booking.com. Nevěděli jsme přesně, kde vystoupíme z autobusu, tak jsme zkusili zastávku, kde většina lidí vystoupila a šli jsme směrem, kde jsme si mysleli, že by mohl být náš hostel. A pro jednou jsme se neztratili! Ulice nás zavedla přímo k našemu hostelu. Dostali jsme velmi jednoduchý, ale pohodlný pokoj s vchodem z nádvoří hostelu a přímo to, po čem jsme toužili celý týden, který jsme strávili na farmě – skočit pod horkou sprchu, každý z nás tam strávil asi 40 minut. Jaký skvělý pocit bylo, smýt všechen prach, umýt si vlasy, dokonce i oholit nohy… Po tomto dlouhým procesu jsme se cítili jako znovuzrození a byli připraveni prozkoumat město a náladu večera.

PRVNÍ DOJMY Z CUENCA

Centrum města Cuenca je v podstatě v ulicích kolem hlavního náměstí – Parque Calderón. To je asi pět minut chůze od hostelu na náměstí. Byla jsem tak vzrušená, když jsme se tam dostali a viděla všechny stánky se sladkostmi a barevně osvětlené chrámy na obou stranách náměstí. Nějakou dobu jsme se procházeli, po parku, koupili pár kousků pečiva a gumové médi na později a každý z nás dostal hovězí maso na špejli (ne nejlepší volba, bylo to tak žvýkací, že polovina z toho jsme museli dát na ulici psovi) a rozhodli se mít večeři v našem hotelovém baru. Opět to nebyla nejlepší volba, byl to nejhorší hamburgr a nejdražší pivo, který jsme měli dosud v Ekvádoru. Aplespoň passion fruit margarita byla OK…

Byli jsme tak moc natěšeni na pohodlí a teplo naší opravdové postele a přikrývky, že jsme šli do postele ihned po večeři.

Booking.com