Plán a Chinchero

Itinerář na Cusco region

Plán jsme celý konstruktivně po všech sledech a událostech překopali…

Už jsme absolvovali Cusco 19. a Tipon 20.

24.12. je jasný, Machu Picchu. S tím se hnout prostě nedá :). Ale co dál? Lístek na památky, které jsme chtěli vidět byl do 28.12. Zbývalo jich šest.

Plán tedy byl:

21.12 jet z Cusca do Chincheronu a zpět.

22.12. odjezd do Aqua Calientes, base campu na Machu Picchu – 23. odpočinek – 24. výstup

25. odjezd do Ollantaytambo, “ hlavního města Secret Valley „, tam pobýt 26. – 27. kvůli výletům

28. Pisaq a návrat do Cusca.

No čekaly nás pořádně perné svátky…a taky, že byly, ale všechno popořadě…

Chinchero

ještě před naskočením do autobusu směr Chinchero, jsem vyrazil na nákup lístků na Machu Picchu a to z toho důvodu, že možná se uvolní místo na tu zatracenou horu Huyana Picchu. Cestou ráno jsem navštívil všechny katedrály a zadarmo, protože zde byly mše. Kromě té největší, kde se můžou bílí modlit až od 10 za 10….USD.

Po tom, co jsem vystál frontu mi bylo řečeno, že stále lístky nejsou, ok, takže jsem vzal za vděk Machu Picchu horou a Machu Picchu jako takovou, ovšem při nákupu lístků chtěli pas. Kláry mi jaksi chyběl, takže zase nic. Tak snad večer se to povede…

Autobus stavěl hned za naším hostelem, alespoň jsme si to tak mysleli, podle mapy. Jak se ukázalo,mapa, kterou nám dali v informacích, byla naprosto zcestná. Bloudili jsme naší čtvrtí asi 15 minut, než jsem se zeptal policisty, který nás nasměroval na úplně špatnou stranu. Protože jsme byli už bezradní,chytili jsme si taxíka, a ten nás dovezl opět skoro k našemu hostelu do jiné uličky. Super!!

Na incké památce, která se skládá výhradně jen z teras je postavený klášter. Kostel vevnitř je opravdu krásně malovaný. Ale jinak musím konstatovat, že to bylo asi to nejslabší, co jsme v Cuscu viděli a klidně tento výlet můžete vynechat.

Po návratu do Cusca jsme koupili konečně lístky na Machu Picchu, a tím naše největší dobrodružství mohlo začít…