Canoa, Ekvádor

Řeknu to jasně v první větě – miluji Canou! I když je často přirovnáván k lépe známé Montanita, vidím obrovský rozdíl mezi nimi. Canoa je uvolněnou rybářskou vesnicí a naprosto nerozvinutá, spící během dnů v týdnu a o něco větší rozruch je během víkendů.

Jako Montanita, lidé sem přicházejí surfovat a relaxovat, na rozdíl od Montanita nejsou žádné velké párty v Canoa. Avšak můžete zde stále najít příjemné plážové bary a „cevicherias“, několik restaurací a barů v západním stylu, kde můžete profitovat z happy hours každé pozdní odpoledne.

Pláž se zlatým pískem v Canoa je 17 km dlouhá, což je nejdelší pláž v Ekvádoru. I během prázdninových víkendů se vždycky najde místo nebo vlna pouze pro vás.

Nákupní možnosti jsou zde velmi malé, existuje jen málo obchodů se základním zbožím po hlavní silnici, proto doporučujeme udělat si zásoby v nedalekých městech, San Vicente nebo Bahia. V Canoa není ani otevřený trh s potravinami.

Canoa může být trochu nebezpečno, po setmění. Není doporučeno chodit po pláži, nebo opustit hlavní ulice v noci. A nejde o plané řeči – nášeho přítele okradli s nožem dva muži před pár dny. Už jsme šli nějaké noční pláž procházky, obvykle s tablety, chytrými telefony a fotoaparáty. Od tohoto incidentu bereme všechna varování vážně a pokud chceme jít na večeři nebo na drink večer, máme jen trochu peněz a nic jiného.

A co se mi líbí nejvíce na Canoe? Je to uvolněná atmosféra, slušné vlny a milí lidé – místních a cizinců. Je to správné místo, pokud potřebujete vypnout, poznat nové lidi a relaxovat. Špatné místo pro dobrodruhy a milovníky velkých párty.

I když jsem trochu smutný, že opustíme Canou za méně než dva týdny, nemůžu se dočkat na dobrodružství, která nás pak čekají v Andách.